19 Mayıs’ta Paris tatili

13 Mayıs 2014 · Hakkı Ceylan

Paris’i henüz görmediyseniz, hafta sonu ile birleşen 19 Mayıs tatiliniz için güzel bir fırsat olacağını düşünüyorum.

Bu yıl 19 Mayıs Pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu ile birleştirerek güzel bir yurt dışı tatili yapmak istiyorsanız ve nereye gideceğinize daha karar vermediyseniz 19 Mayıs Yurt dışı turları arasında yer alan Paris güzel bir seçim olabilir.

Fransa’nın başkenti olan Paris, bilim, kültür ve sanat alanında Dünya’nın en önemli merkezlerinden biri. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Paris, her sene yaklaşık 45 milyon turiste ev sahipliği yapmakta. Bu rakam Fransa nüfusundan biraz daha az.

Paris, birbirinden güzel ve çeşitli gezi duraklarıyla ziyaretçilerine doyumsuz bir keyif yaşatıyor. Paris’te gezilebilecek yerler arasında anıtlar, meydanlar, parklar, müze ve sanat galerileri bulunmaktadır. Şehrin muhteşem manzarasını gözler önüne seren Eyfel Kulesi Paris’in en ilgi çeken duraklarından biridir. Şehrin diğer önemli noktaları arasında Notre Dame Katedrali, Sacre Coeur Kilisesi ve Şanzelize Caddesi yer alır. Mona Lisa’ya yer veren Louvre müzesi ise tüm ihtişamı ve sanatsal güzelliği ile görülmeye değer rotalardan bazıları.

Moda deyince ilk akla gelen yerlerden biri olan Paris, özellikle giyim alanında zengin seçenekler sunar. Üzerinde yürürken kendinizi size çok iyi hissettiren Şanzelize Bulvarı ve Galeries La Fayett şehrin en popüler alışveriş duraklarındandır. Dünyanın en ünlü moda markalarına ait mağazaların yer aldığı bölgede alışveriş için küçük yerel butikleri de tercih edebilirsiniz. Daha uygun bir alışveriş için şehrin hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret etmenizi öneririm.

Yeme-içme sanatı ve mutfağıyla ünlü olan Paris’te dünya mutfakları ve yöresel yemeklerden seçmeler sunan pek çok restoran bulabilirsiniz. Genellikle et ağırlıklı bir mutfağa sahip olsa da Paris’te lezzetli vejetaryen yemekler sunan mekanlara da rastayabilirsiniz. Türk restoranları da bulabileceğiniz şehirde kişi başı 40-120 Euro arası fiyatlara yemek yenilebiliyor.

Yurt dışı tatili için Paris’te keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok aktivite bulacağınızdan eminim. Bunların başında şehrin en popüler tema parkı olan Disneyland geliyor. Disneyland turuyla çocuklar gibi eğleneceğinizden eminim. Buradaki şaşırtıcı gösteriler hem çocukları hem de büyükleri içine çekiyor. Burada bir gününüzü oldukça keyifli geçirebilirsiniz. Eyfel kulesi turları, Seine Nehri’nde tekne turları, şehrin en ünlü gösterisi olan Moulin Rouge ve diğer bir ünlü şov Lido turları ise en çok tercih edilen etkinlikler arasında yer alıyor. Seine nehri tekne turuyla şehrin pek çok önemli noktasını keşfedip açık havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yurt dışı turları için Setur web sitesinden detaylı bilgi alabilir, 19 Mayıs tatilinde kendinize keyifli bir gezi programı yapabilirsiniz.

19 Mayıs’ta Paris tatili

Paris’i henüz görmediyseniz, hafta sonu ile birleşen 19 Mayıs tatiliniz için güzel bir fırsat olacağını düşünüyorum….

azgezmis.com

Yorumunuz?