Termal Su ile Şifalanın: Ankara’nın En İyi Termal Oteli

23 Mayıs 2023 · Hakkı Ceylan

Ülkemizin başkenti Ankara, zengin kültürel mirası ile tanınan bir kenttir. Bu yüzden de herkes keyifli bir gezi yapmak adına burayı ziyaret eder. Şehirdeki uzun soluklu gezintiden sonra dinlenmek ve şifalanmak adına termal oteller harika bir seçenektir. Ankara’nın en iyi termal oteli Çam Otel’de konaklayarak harika bir termal tatil yapabilirsiniz.

Termal Suyun Faydalarına Kucak Açın!

Termal su, binlerce senedir insanlar tarafından şifa kaynağı olarak kullanılan doğal bir mucizedir. Bu suyun içeriğinde kalsiyum, demir, klorür, sülfat, magnezyum ve sodyum gibi türlü mineraller yer almaktadır. Bahsi geçen mineraller, termal suyun faydalarının ortaya çıkmasında büyük rol oynar. Termal sular cilt sağlığını destekler, kas ve eklem ağrılarının hafiflemesini sağlar, kan dolaşımını düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir, ruh halini dengeleyerek kişinin gevşemesine yardımcı olur.

Ankara’da En Çok Tercih Edilen Aile Termal Oteli

Çam Termal Otel, sizleri şifalı termal sular ile buluşturmaya hız kesmeden devam ediyor. Yılın her mevsiminde burada keyifle tatil yapabilirsiniz. Sonbahar, kış, ilkbahar, yaz ayrımı yapmadan dilediğiniz an tatilin tadını sevdiklerinizle beraber çıkarabilirsiniz. Burası bir aile oteli formatında hazırlanmıştır. O nedenle gönül rahatlığıyla huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Size sunulan hizmetler ise şu şekildedir:

SPA & Wellness

Çam Termal Otel, konuklarına modern ve son derece lüks düzeyde bir ambiyans sunar. Bunu yaparken de SPA & Wellness hizmeti ile de öne çıkar. Bu bir terapidir; hidroterapi, talassoterapi, balneoterapi ve klimaterapi olmak üzere farklı tedaviler için kullanılan her bir terapinin ortak adı SPA şeklinde bilinmektedir.

Profesyonel Masaj Çeşitleri

Termal suların şifalı gücü ile masaj terapisinin rahatlatıcı özelliklerini ortak paydada buluşturan Çam Termal Otel sayesinde dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz. Burada sunulan masaj çeşitleri ise şu şekildedir:

Klasik Masaj

Vücudun tamamına ya da belirli kısımlarına uygulanabilen bir masaj türüdür. Kan akışını hızlandırır. Kas spazmı yaşanan bölgeleri hızlı biçimde gevşetir.

Aromaterapi Masaj

Bitkilerden elde edilen doğal yağlarla masaj uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Vücudun toksinleri atmasına yardımcı olur.

Volkanik Taş Masajı

Volkanik bölgelerden elde edilen taşların ısıtılması ve soğutulması ile uygulanan bir masajdır. Uzmanlar tarafından uygulanan bu masaj, termal terapilerle daha etkili hale getirilir.

Lokal Masaj

Rahatsızlık hissedilen kısma uygulanan bir masaj yöntemidir. Bel, boyun ve sırt gibi bölgelere uygulanabilir.

Japon Yüz Masajı

Yaşlanma etkilerini geciktirici özelliğe sahip bir masaj türüdür. Sadece yüz bölgesine uygulanır. Cildin kendini yenilemesini sağlar.

Her bir masaj termal su uygulamalarıyla daha etkili hale getirilir. Bütüncül bakış açısıyla tasarlanan bu tedavi yöntemleri ile siz de rahatlığın tadını istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Sauna Hizmeti

Günlük yaşamın verdiği stres, bedeninize yorgunluk olarak geri döner. Sauna ise bu yorgunluğu toksinlerle beraber atmanıza yardım eder. Vücudun ısı geçişleri ile rahatlamasını sağlar. Burada kadın ve erkekler için ayrı ayrı saunalar yer almaktadır. King suitler içerisinde de sauna bulunmaktadır.

Türk Hamamı

Çam Termal Otel, Kızılcahamam’ın en meşhur aktivitesini ortaya çıkarıyor: Türk Hamamı! Hamamsız termal tatil olmaz diyenler bu hizmeti çok seviyor. Geleneksel hamam anlayışı ile termal suyun şifalı gücü birleşiyor. Ailenizle beraber Türk Hamamı deneyimini yaşamak için dilediğiniz zaman burayı ziyaret edebilirsiniz.

Siz de şehrin kalabalığından ve stresinden uzaklaşmak için hafta sonunu termal tatil yaparak değerlendirin. Herkese iyi tatiller dileriz!

Termal Su ile Şifalanın: Ankara’nın En İyi Termal Oteli

Ülkemizin başkenti Ankara, zengin kültürel mirası ile tanınan bir kenttir. Bu yüzden de herkes keyifli bir…

azgezmis.com

Yorumunuz?