Kayseri’de Elit Konaklama Seçenekleri: Kayseri Otelleri

29 Kasım 2016 · Hakkı Ceylan

Tarih boyunca Anadolu’nun en kadim yerleşimlerinden biri olan Kayseri, zengin kültürel birikimi, mimarisi ve bir markaya dönüşen sanayi-ticaret merkezi kimliği ile öne çıkıyor. Şehrin farklı noktalarında hizmet veren Kayseri otelleri, kenti ister gezi ister ticaret amaçlı ziyaret edenleri geleneksel Kayseri misafirperverliği içinde ağırlıyor.

Kayseri çağlar boyunca Anadolu medeniyetlerinin önemli bir yerleşimi olarak günümüzde de bu ağırlığını hissettiriyor. Hitit döneminde bugünkü kent merkezine 20 km mesafede bulunan Kültepe, Hitit’lerin Anadolu’da kurdukları ilk kent olarak tarih sahnesine çıkıyor. Asur ticaret kolonilerinin Anadolu’daki merkezlerinden biri olan Kayseri, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de önemini koruyor. Cumhuriyet’le birlikte bu niteliğini sürdürerek, Anadolu’nun ticaret ve sanayi konularında lokomotif kentlerinden biri olma misyonunu başarıyla yerine getiriyor.

kayseri-otelleri

Kayseri tarihi ve turistik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Erciyes Dağı ve kayak merkezi, şehrin öncelikli gezi ve turizm noktası olarak özellikle kışın kar tatillerinde yoğun ilgi görüyor. Kayseri Kalesi, etnografya müzeleri, kent içi ve çevresindeki Selçuklu, Osmanlı mimarisinin özgün niteliklerini taşıyan külliye, han, medrese, kümbet, kilise ve camiler Kayseri’yi ziyaret edenleri zaman yolculuğuna çıkarıyor. Kapadokya’nın ünlü turistik merkezlerine sadece 1 saat mesafede oluşu da kente önemli bir avantaj sağlıyor. Mantısı ve pastırması ile ünlü Kayseri, özgün tatlarla dolu mutfağı sayesinde ziyaretçilerinin damaklarına da hitap ediyor.

Kayseri otelleri, şehri iş-ticaret veya gezi amaçlı ziyaret edenlerin huzur ve konforla konaklayabilecekleri alternatifler sunuyor. Erciyes Dağı’nın muhteşem manzarası eşliğinde kenti keşfetmek için gezi rotanızı hemen Kayseri’ye çevirebilirsiniz.

Kayseri’de Elit Konaklama Seçenekleri: Kayseri Otelleri

Tarih boyunca Anadolu’nun en kadim yerleşimlerinden biri olan Kayseri, zengin kültürel birikimi, mimarisi ve bir markaya…

azgezmis.com

Yorumunuz?