Fotoistanbul fotoğraf festivali 2017

21 Eylül 2017 · Hakkı Ceylan

Fotoistanbul bu yıl kapılarını dördüncü kez fotoğraf severlere açıyor. 2017 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi fotoğraflar genellikle açık alanlarda ve metruk bölgelerde sergilenecek. 2017 yılının onur konuğunu ise Hollandalı fotoğrafçılar oluşturuyor. Tam adı Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali olan Fotoistanbul’da dünyanın farklı köşelerinden 60 sergi ve 112 fotoğrafçı yer alacak.

Sergilenecek mekanlar Ortaköy Yetimhane Binası, Beşiktaş Demokrasi Meydanı, Beşiktaş Kazan Meydanı, Deniz Müzesi, Ortaköy Meydanı, Ortaköy Kültür Merkezi, Fotoğrafevi, İstanbul Fotoğraf Galerisi, Mixer Galeri, Art Galerim Bebek, Gama Galeri, O’Art, Fototrek Olympus Galeri olarak belirlenmiş. Fotoistanbul 30 Eylül – 22 Ekim 2017 tarihlerinde ücretsiz olarak gezilebilecek.

Bu yıl üzerinde çalıştığım Minimal Proje‘yi de ilgilendiren ve izlenmesinin fotoğrafçılara çok şey katacağını düşündüğüm, minimal anlayışı benimsemiş bir kaç fotoğrafçı da fotoğraflarıyla festivalde olacak, bunlardan biri de Michael Kenna.

Fotoistanbul fotoğraf festivali 2017

Fotoistanbul bu yıl kapılarını dördüncü kez fotoğraf severlere açıyor. 2017 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi…

azgezmis.com

Yorumunuz?