Fotoğraf Sergisi: İstanbul Sinagogları

10 Eylül 2017 · Hakkı Ceylan

İstanbul Fotoğraf Galerisi bünyesinde gerçekleştirilen Alberto Modiano ile İstanbul Sinagogları Atölyesi fotoğrafçılarının eserlerinden oluşan sergi 12 Eylül salı günü saat 19:00’da İstanbul Fotoğraf Galerisinde açılıyor. Sergi 30 Eylül tarihine kadar görülebilir.

Günümüz Türkiye’sinde yahudi cemaatinin örf adetleri ile uygulanış biçimleri üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Hahambaşılık Kurumu fotoğrafçısı Modiano’nun öğrencileri alınan özel izinle ile atölye süresince; İstanbul’un tarihi semtlerinde yer alan sinagogları fotoğrafladılar. Çok kültürlü toplum hafızasının sokaklarına sindiği Haydarpaşa, Caddebostan, Kuzguncuk, Ortaköy, Yeniköy, Beyoğlu, Hasköy ve Sirkeci’de varlıkları ile şehrimizin görkemli mazisine ışık tutmaya devam eden bu yapıları keşfetebilirsiniz.

Sergide her fotoğrafçıdan fine art koleksiyon kağıdına basılı 5 şer renkli ve siyah beyaz fotoğraf yer alıyor.  Ayrıca eylül ayında sergiyle paralel atölyenin yeni dönemi başlayacaktır.
Sergide yer alan fotoğrafçılar: Rafet Akalın, Bige Baykoca Süslü, Beril Baytan, Fethi Baytan, Sibel Çakan, Vanda Kandiyoti Şalom,  H. Çağla Mazlum ve Tülin Şahin Safi.

İstanbul Sinagogları / Karma Fotoğraf Sergisi
İstanbul Fotoğraf Galerisi
12-30 Eylül 2017
Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sokak N:8/1 Beyoğlu / İstanbul - T: 0212 237 36 52
Salı’dan Cumartesi’ye her gün saat 11.30 - 19.00 arası
Fotoğraf Sergisi: İstanbul Sinagogları

İstanbul Fotoğraf Galerisi bünyesinde gerçekleştirilen Alberto Modiano ile İstanbul Sinagogları Atölyesi fotoğrafçılarının eserlerinden oluşan sergi 12…

azgezmis.com

Yorumunuz?