23. Uluslararası Beypazarı Festivali Başlıyor

12 Eylül 2017 · Hakkı Ceylan

23. Uluslararası Beypazarı Festivali, 15, 16, 17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığı ve tüm vatandaşların davetli olduğunu belirtilen bilgiler arasında.

Festivalle ilgili etkinlik açılışı 16 Eylül Cumartesi günü saat 13.00’de Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek. Festival etkinliklerinde ise Hırkatepe Gazi Gündüzalp Türbesi ziyareti, mehteran konseri, okçuluk ve atlı gösteriler, deve kervanı, Seymen ekibi, bando grupları gösterileri, yabancı folklor grupları etkinliği, Ankaralı yerel sanatçıların konserleri, Karaşar yöresi oyun gruplarının gösterileri, Beypazarı Belediyesi Müzik Grubu konseri, Halk ve Sanat Müziği konserleri, Kent Orkestrası Konseri, defile, yemek yarışmaları, animasyonlar, folklor ekipleri, hokkabaz, kostümlü gösteri ekipleri, dans grupları etkinliği, çocuk oyun sahneleri, Beypazarı yöresi hasat sunumları, sanat eserleri sergileri, çocuk oyunları parkı ve etkinlikleri, talk showlar ve konser programları yer alacak.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, “Dolu dolu bir festival için hazırlıklarımızı yaptık. İlçemiz adeta bir açık hava müzesi ve yaşayan bir tarih. Bu güzellikleri gelip görmek isteyen vatandaşlarımızı, ilçemize bekliyoruz” dedi. 3 gün sürecek festivalde, her gece  sanatçılar konser verecek, çeşitli yöresel ürün, hediyelik ağaç eşya stantları ve sergiler açılacak, stant-up, halk oyunları ve animasyon gösterileri yapılacak.

Beypazarı Festivali Tanıtım Filmini aşağıda izleyebilirsiniz:

23. Uluslararası Beypazarı Festivali Başlıyor

23. Uluslararası Beypazarı Festivali, 15, 16, 17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığı ve…

azgezmis.com

Yorumunuz?