Osmanlı Konseptinde Oteller Neler Sunar?

11 Mayıs 2023 · Hakkı Ceylan

Oteller misafirlerine farklı bir deneyim yaşatmak için çeşitli konseptler uygulayabiliyor. Son dönemin popüler konseptlerinden biri de Osmanlı oluyor. Osmanlı konseptinde olan otellerde konaklayanlar hangi imkanlardan faydalanıyor ya da bu oteller neler sunuyor gibi sorular da sıklıkla gündeme geliyor. İşte yanıtlar…

Öncelikle Ottoman’s Life Hotel Deluxe gibi Osmanlı konseptinin uygulandığı otellerde dekorasyona büyük bir önem verildiğini söyleyebiliriz. Dekorasyonda Osmanlı stili tercih ediliyor ve bazı otellerde modern stilde dizayn edilmiş olan odalarda konaklama seçeneği de oluyor. Bu konseptte ön plana çıkan unsurlardan biri de muhafazakar yaşam şekline uygun bir hizmet alma şansıdır. Elbette Osmanlı konsepti kapsamında tüm oteller için bu durum geçerli değil. Ancak HalalBooking.com adresine tıklayarak otel seçimi yapmanız durumunda İslami kaidelere uygun bir hizmet sunanları anında listeleyebilirsiniz.

İslami kaidelere uygun hizmet sunan, Osmanlı konseptinde olan otellerin alkolsüzlük kuralı uyguladığını belirtelim. Tesiste hiçbir alanda alkol servisi yapılmıyor. Bu nedenle alkol kullanılmayan bir otelde konaklama imkanı oluyor. Bununla birlikte sadece helal yiyeceklerin sunulduğunu da eklemek gerekir. Tatilciler haram yiyecek tüketme endişesi yaşamadan menüden seçim yapabiliyor. Bu özelliklerin son derece önemli olduğunu da eklemek gerekir.

Muhafazakar yaşam şekline uygun hizmet sunan otellerde ibadet için kadınlara ve erkeklere ayrı alanlar sunuluyor. Bu sayede abdest alma ve namaz kılma gibi ibadetlerin rahatlıkla gerçekleştirilmesi de mümkün olabiliyor. İslami kaideler kapsamında kadınlar ve erkekler aynı alanda ibadet edemez. Bu nedenle oteller farklı alanlar sunarak bu açıdan da tatilcilerin rahat etmesini sağlıyor diyebiliriz.

Bir diğer unsur da kadınlara özel havuz seçeneğinin sunulabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda kadınların haşema ile girebilecekleri karma havuzlar da olabiliyor. Kadınlara özel ve tamamen korunaklı bir yapıya sahip olan spa alanları, sağlık alanları olan oteller de var. Türk hamamı, sauna, buhar banyosu, masaj salonu, fitness alanı gibi imkanlar da tercih ettiğiniz otele bağlı olarak size sunulabilecek hizmetlerdir. Bu alanlar da kadınlar için ayrı olduğundan tatilcilerin rahatlıkla söz konusu hizmetlerden faydalanmaları mümkün olabiliyor.

Osmanlı Konseptinde Oteller Neler Sunar?

Oteller misafirlerine farklı bir deneyim yaşatmak için çeşitli konseptler uygulayabiliyor. Son dönemin popüler konseptlerinden biri de…

azgezmis.com