Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 13 Eylül 2023 - 25 Eylül 2023

Daha önce de ziyaret edip çok keyif aldığımız bir rotaya tekrar gidiyoruz. 13 Eylül 2023 ve 25 Eylül 2023 tarihleri arasında pirinç tarlalarından şehirlere, antik kentlere uzanacağız ve suyun üzerine kurulmuş köylerde yaşayan insanların hayatlarını görüp fotoğraflarını çekeceğiz.

  Geziye katılmak, gezi ile ilgili bilgi almak ve sonraki tüm gezilerden WhatsApp ile haberdar olmak için bize cep telefon bilgilerinizi bırakabilirsiniz:

  Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi Programı

  1. Gün – Fotoğraf gezimize Vietnam Hanoi’ye uçuşla başlayacağız.
  2. Gün – Bugün Hanoi’ye ulaşacağız ve hemen gezimize eski şehire giriş yaparak başlıyoruz. Burada tarihin içinde Vietnam insanını modern ve geleneksel hali ile fotoğraflayacağız. Konfüçyüs tapınağını ziyaret edip burada ibadet edenleri fotoğraflayacağız. Günü bitirip otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve dinlenme sürecimiz başlayacak.
  3. Gün – Hanoi’den aracımız ile Halong Körfezi’ne gideceğiz. Burada teknelerde oldukça keyifli iki gün geçireceğiz. Yüzen köyleri ziyaret edeceğiz, körfezde denize gireceğiz. Bir mağara oluşumunu göreceğiz. Bu sırada körfeze yukarıdan bakıp fotoğraf çekme imkanımız olacak. Teknede öğle yemeği ve akşam yemeği dahil olacak.
  4. Gün – Sabahın ilk ışıkları ile körfezi kaldığımız teknemizden fotoğraflayacağız. İsteyenler eğitmen eşliğinde sabaha karşı körfezde tai chi yaparak güne başlayabilirler. Kahvaltı sonrasında, tekneden ayrılmadan önce bir kısa börek yapma kursumuz olacak. Öğle yemeğimizi yedikten sonra kıyıya çıkacağız. Buradan hareketle Hanoi’ye gidip akşam yemeğimizi yedikten sonra gece treni ile Sapa’ya hareket edeceğiz. Bugün sabah kahvaltısı ve öğle yemeğini teknede alacağız.
  5. Gün – Sapa’ya ulaştığımızda önce otelde sabah kahvaltımızı yapacağız sonrasında oldukça renkli köyleri gezmeye başlayacağız. Bu köylerde değişik etnik gruplardan kabileleri göreceğiz. Rehberimiz bize geleneksel bir evde öğle yemeği hazırlayacak ve bunu yedikten sonra yolumuza devam edeceğiz. Yemek sonrasında köy ziyaretlerimiz hep yürüyerek ve fotoğraf çekerek olacak son noktada aracımızın bizi beklediği yere ulaşıp oradan otelimize döneceğiz. Bugün çok keyifli yerler ve insanlar görüp fotoğraf çekeceğiz. Burada üç öğün yemek dahil olacak.
  6. Gün – Bugün kahvaltımızın ardından yine Hmong kabilesinin yaşadığı köyleri ziyaret edeceğiz. Her zaman yaptığımız gibi bu insanlarla kaynaşıp sohbet edeceğiz. Öğle yemeğimizi yine yerel bir evde yiyeceğiz. Bugün yavaş yavaş yaklaşık 4 saat köyler arası yürüyeceğiz. Akşam olduğunda yine yataklı trenle Hanoi’ye döneceğiz. Trene binmeden önce akşam yemeğimizi istasyona yakın bir yerde yiyeceğiz.
  7. Gün – Hanoi’ye ulaştığımızda bugün Hanoi’ye de veda edip Saygon’a uçacağız. İndiğimizde burada yarım günlük bir turumuz olacak. Lokal insanları fotoğraflama imkanı bulacağımız, çok güzel bir yapı olan postahaneyi ziyaret edeceğiz, Ben Thanh pazar yeri ve Notre Dome ziyaretlerimiz sonrasında akşam yemeğimizi yiyip otelimize dinlenmeye gideceğiz.
  8. Gün – Kahvaltımızın ardından bugün Mekong Delta’da tekne turu yapacağız, yüzen pazarı ve insanların buralarda nasıl yaşadığını göreceğiz. Sonrasında buradaki en eski evi ziyaret edip, bir çay molası vereceğiz. Bir çömlek imalat atölyesini ziyaret edip burada fotoğraflar çekeceğiz.Akşam yemeğimizi yedikten sonra otelimize dinlenmeye gideceğiz.
  9. Gün – Bugün kahvaltımızın ardından çok renkli ve çok dinli bir tapınak ziyaretimiz olacak. Bu kadar renkli ve çok dinli bir başka tapınak görmediğinize eminiz. Hepinizi çok etkileyeceğini düşündüğümüz bir gün olacak bugün. Tapınakta fotoğraflarımızı çektikten sonra bugün Kamboçya, Siem Reap’a uçacağız. Akşam yemeğimizi burada yiyeceğiz ve dinlenmek için otelimize geçeceğiz.
  10. Gün – Kahvaltı sonrası bugün yine büyük gün Kımer’lerin son derece etkileyici ve fotoğraflık tapınaklarını gezeceğiz. Ta Phrom, Bayon, Banteay Srei, Baphoun, Phimeanakas bu tapınakalardan bazıları. Tüm günümüz bu muhteşem tapınakların içinde geçecek. Elbette arada çay ve yemek molamız olacak çünkü öğle vakitleri çok sıcak oluyor. Akşam olduğunda yemeğimizi yiyip otele dinlenmeye çekileceğiz.
  11. Gün – Bu sabah paket kahvaltı alıp Angkor Wat tapınağını sabaha karşı fotoğraflamaya gideceğiz. Gün doğumunda çok güzel yansıma fotoğrafları çekeceğiz. Tapınak ziyaretimiz sonrasında suların üzerine kurulmuş bir köyü ziyaret edeceğiz. Bu köyde insanların yaşadığı oldukça zor hayat şartlarına tanık olup fotoğraflayacağız. Ulaşım tamamen teknelerle sağlanıyor. Okul, bakkal, tapınak her yere tekne ile gitmek zorundasınız. Akşam olduğunda yemeğimizi yiyerek yine dinlemeye çekileceğiz.
  12. Gün – Uçak saatimize kadar serbest bir şekilde dolaşabiliriz. Bugün uçağa binip evimize doğru yol alacağız.
  13. Gün – Bugün İstanbul’da oluyoruz.

  Gezi Fiyatı: 2290 USD (iki kişilik odalarda kişi başı fiyattır.) Tek kişi farkı 350 USD

  Gezi Tarihi: 13 Eylül – 25 Eylül 2023

  Fiyata Dahil Olanlar:

  • 10 gece tüm otel tekne ve tren konaklamaları.
  • Tren bileti Hanoi-Lao Cai-Hanoi (dört kişilik yataklı vagon)
  • Halong körfezinde iki günlük konaklamalı lüks tekne gezisi (2 kişilik odalarda)
  • Programda belirtilen tapınak ve ziyaret yerleri giriş ücretleri
  • Sabah kahvaltıları (ilk sabah hariç)
  • Programda belirtilen akşam yemekleri (yemeklerde alınan tüm alkollü, alkolsüz içecekler ekstradır)
  • Programda belirtilen öğle yemekleri
  • Halong Körfezinde 2 adet öğle yemeği ve bir akşam yemeği
  • Uçaklar (Vietnam içi ve Kamboçya geçiş uçağı) haricindeki tüm araba ile ulaşımlar
  • Seyahat sigortası
  • Araç içi ikramlar
  • İngilizce, Türkçe Rehberlik

  Fiyata Dahil Olmayanlar:

  • Uçak bileti (kesin katılımcılara bilet bilgisi verilecektir)
  • Ara uçuşlar. Bilet fiyatları : Hanoi – Saigon ve Siem Reap : 550 USD tutmaktadır. (bu fiyatlar geziye gelmeye karar verdiğiniz tarihe göre değişiklik gösterebilir)
  • Kamboçya vizesi girişte alınacak : 30 USD
  • Vietnam vizesi girişte alınacak : kişi başı 100 USD acente onay mektubu + 30 USD – Tüm ülkelere girerken vize almak için pasaportta olan ölçülerde fotoğrafınızın yanınızda olması gerekmektedir. (Vietnam vizesi için acente mektubu tarafımızdan sağlanacaktır)
  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Belirtilenler dışındaki tüm yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler.
  • Bahşişler
  • Gidiş tarihimizde ek konulan havalimanı vergisi olursa bunlar fiyata dahil değildir.

  Not: Gezimiz minimum 8 kişi ile yapılacaktır. Katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine mail atabilirler. Telefon : 0532 742 29 62

  Gezinin fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan olacaktır.

   Geziye katılmak, gezi ile ilgili bilgi almak ve sonraki tüm gezilerden WhatsApp ile haberdar olmak için bize cep telefon bilgilerinizi bırakabilirsiniz:

   Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

   Vietnam ve Kamboçya Fotoğraflar:

   Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi

   Daha önce de ziyaret edip çok keyif aldığımız bir rotaya tekrar gidiyoruz. 13 Eylül 2023 ve…

   azgezmis.com

   Yorumunuz?

   Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.