Van Fotoğraf Gezisi Ramazan Bayramı

Gezi Tarihi: 20 Nisan - 23 Nisan 2023

Van fotoğraf gezisi tam da Ramazan Bayramı’nda, bayramlaşmayı göreceğimiz çok renkli bir gezi olacak. Konaklamamız tek bir yerde olacak; ancak her gün farklı bölgelere gidip geleceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Akdamar Adası,Van’ın Kapadokyası diye anılan, Vanadokya, Ulupamir Köyü,1982 yılında Afganistan’dan gelip Türkiye’ye yerleşen Kırgızların yaşadığı bir köy, her gittiğimizde bize müthiş fotoğraflar veren Hoşap Kalesi ve etrafındaki köy, Doğu Bayazıt ve İshak Paşa Sarayı yer alacak.

1. Gün: Van havalimanına indiğimizde aracımız ve rehberimiz bizi alandan alacak. Eşyalarımızı otelimize bıraktıktan sonra bir çay içip geziye başlayacağız. İlk ziyaret edeceğimiz yer Hoşap Kalesi ve civarı olacak. Burada kaleyi ve köyü fotoğrafladıktan sonra Vanadokya’ya gideceğiz. Buradaki peri bacaları hemen köyün içinde yer alıyor. Köylüler oldukça cana yakınlar. Bura hem güzel insan manzaraları hem de peri bacaları manzaraları çekeceğiz. Akşam yemeğimizi hep birlikte otelimizde yiyeceğiz.

2. Gün: Bugün kahvaltımızın ardından Akdamar adasına gideceğiz. Adaya ulaşım 20 dakika süren bir tekne yolculuğu ile sağlanıyor. Bu ada her mevsim çok güzel fotoğraflar veriyor. Adada bir süre vakit geçirip doğanın uyanışını ve heybetli kiliseyi fotoğrafladıktan sonra karaya geri döneceğiz. Günün ikinici yarısında, Kırgızların yaşadığı Ulupamir köyünü ziyaret edeceğiz. Hala geleneklerine bağlı olarak yaşayan Kırgızlar, ata biniyor, Buzkaşi oynuyor. Bizim için geleneksel kıyafetlerini giyip atlarına binip fotoğraf çekmemize izin verecekler. Köyün içindeki yaşlılar hala geleneksel kıyafetler ile dolaşıyorlar. Burada bir de ilginç atölye var. Son dönemde çekilen bazı diziler için kostümlerin bir kısmı burada üretiliyor. Burayı da ziyaret edip fotoğraflama imkanımız olacak. Bu ziyaretimiz sonrasında otelimize dönüp hep birlikte akşam yemeğimizi yiyip sohbet edeceğiz.

3. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün Van kalesini ziyaret edeceğiz. Ardından her hali ile çok güzel olan Doğu Bayazıt, İshak Paşa Sarayını ziyaret edeceğiz. Hem sarayın içi, hemde etrafı fotoğraf için oldukça keyifli. Burada günün kalan kısmında fotoğraf çekimi yaptıktan sonra otelimize dönüp yine akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz.

4. Gün: Sabah kahvaltımızın ardından uçak saatimize kadar herkes serbest bir şekilde Van içinde fotoğraf çekip, alışveriş yapabilir. Uçak saatimiz yaklaştığında aracımız bizi tekrar Van havalimanına bırakacak. Gezimizde her gün farklı bir Van görüp, oldukça zengin bir programla, bir dolu fotoğraf çekeceğimiz keyifli bir seyahati daha bitirerek eve dönüş yolcuğuna başlayacağız.

 

ulupamir

Gezi Tarihi: 20 Nisan 2023 – 23 Nisan 2023

Gezi Fiyatı: 4900 TL (iki kişilik odalarda kişi başı fiyattır) Tek kişi konaklama farkı: 700 TL.

Fiyata Dahil Olanlar:

  • Van havalimanından itibaren tüm transferler ve iç yolculuklar
  • Seyahat sigortası
  • Sabah kahvaltıları (ilk gün hariç)
  • Akşam yemekleri
  • Ulupamir köyünde çekilecek fotoğraflar için yapılacak ödemeler
  • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

  • Istanbul-Van gidiş dönüş uçak bileti
  • Kişisel harcamalarınız
  • Şoför ve rehber bahşişleri
  • İlk gün sabah kahvaltısı

Gezimiz en az 8 kişi ile en fazla 14 kişi ile yapılacaktır. Gezide Vedat Şentürk veya Hakkı Ceylan fotoğraf danışmanı olarak bulunacaklardır. Katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine mail atabilirler veya instagram üzerinden bize ulaşabilirler. https://instagram.com/zehraarslanceylan/ veya https://instagram.com/azgezmis/

Gezimiz ortağı olduğumuz 4393 Türsab belgeli Turhande Turizm ile düzenlenmektedir.

Van Fotoğraf Gezisi Ramazan Bayramı

Van fotoğraf gezisi tam da Ramazan Bayramı’nda, bayramlaşmayı göreceğimiz çok renkli bir gezi olacak. Konaklamamız tek…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.