Norveç Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 10 Mart 2023 - 15 Mart 2023

NOT: İlginize teşekkür ederiz, gezimizde yer kalmamıştır. Fakat olabilecek iptaller için yedek listeye adınızı yazdırabilirsiniz.

Kuzey ışıklarını en iyi göreceğimiz yer olan Tromso’ya e 2023 yılında tekrar gidiyoruz. Her zaman yüzümüzü güldüren Norveç Tromso‘ya farklı bir geziye hazır olun. Gezimizi sadece 8 katılımcı ile yapacağız.

10 Mart; İstanbul Havalimanı’ndan hareket ediyoruz. Akşam olduğunda Tromso’da olacağız. Konaklama yerimize ulaşıp yerleşeceğiz. İlk gece hava durumuna göre hemen kuzey ışıklarını aramaya başlayacağız. Uygun olursa çekim için gerekli hazırlıklarımızı yapıp hemen çekime çıkacağız.

11 Mart; Kahvaltıdan sonra bugün aracımızla fiyordlar arasında gezip eşsiz doğa manzaraları çekeceğiz. Norveç doğa fotoğrafları konusunda çok cömert bir coğrafya. Her bir fotoğraf noktası bir öncekinden güzel olacak. Gün içinde beğendiğimiz noktaları seçip akşam kuzey ışığı fotoğraflamak üzere buralara geri dönmek üzere plan yapacağız. Bizler senelerdir gidip geldiğimiz için zaten bir çok noktayı biliyoruz.

12 Mart; Bu sabah kahvaltımızın ardından Sommaröy’e doğru yola çıkacağız. Yol boyunca fotoğraf molalarımız olacak. Yol müsait olduğu sürece beğendiğimiz her noktada durabiliriz. Keyifli bir günün ardından akşam üzeri Tromso’ya geri döneceğiz. Akşam yemeğimizin ardından yine hava durumuna göre gece kuzey ışıkları çekmeye çıkıyoruz.

13 Mart; Kahvaltımızın ardından tam gün Tromso’yu geziyoruz. Karlı sokaklarda fotoğraf çekeceğiz. Belki biraz dükkanları dolaşacağız. Akşam yemeği için yine konaklama yerimize dönüp yemek sonrası hava durumunu kontrol edeceğiz. Konaklamamız yine Tromso’da olacak. Gece hava durumuna göre kuzey ışıkları çekmeye çıkıyoruz.

14 Mart; Bu sabah kahvaltımızın ardından yine nefes kesen manzaraları görmek üzere aracımızla fiyordlar arasında dolaşacağız. Akşam olduğundan yine konaklama yerimize dönüp akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Konaklamamız Tromso’da olacak. Gece hava durumuna göre kuzey ışıkları çekmeye çıkıyoruz.

15 Mart; Kahvaltı sonrası bir kaç saat vaktimiz olacak ancak yol durumunuda hesaba katarak bir kaç saat öncesinden havalimanına doğru yola çıkacağız. Sabah erkenden kalkıp gün doğumu fotoğrafları çekip bu geziye son noktayı koyabilirsiniz. Çok farklı bir seyahati geride bırakmış ve umarım kuzey ışıklarını doyasıya görmüş olup İstanbul’a dönüş yolculuğumuza geçeriz.

Fiyat: 1390 USD

Gezi Tarihi: 10 Mart 2023 – 15 Mart 2023

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm konaklamalar
 • Tromso içi ulaşım
 • Seyahat sigortası
 • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Istanbul – Tromso gidiş dönüş uçak bileti
 • Tüm yemekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Özel harcamalarınız
 • Covid kapsamlı seyahat sigortası
 • Vize başvurusu (şahsi yapılacaktır)
 • Vize ücreti (vize için gerekli evraklar temin edilecektir)
 • Müze giriş ücretleri

 

NOT: Gezimizde sadece 8 kişilik yerimiz var. Katılım ve detaylı bilgi için info@azgezmis.com adresine email gönderebilirsiniz. Gezinin fotoğraf danışmanı Vedat Şentürk olacaktır.

Gezimiz ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu, Turhande Turizm Seyahat Firması ile Düzenlenmektedir.

Norveç Fotoğrafları:

Norveç Fotoğraf Gezisi

NOT: İlginize teşekkür ederiz, gezimizde yer kalmamıştır. Fakat olabilecek iptaller için yedek listeye adınızı yazdırabilirsiniz. Kuzey…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.