Norveç Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 17 Şubat 2024 - 22 Şubat 2024

Norveç, fotoğraf gezimizde kuzey ışıklarını en iyi göreceğimiz yer olan Tromso’ya 2024 yılında sanırım 10. defa gidiyoruz. Her gittiğimizde kuzey ışıklarını mutlaka gördüğümüz Norveç Tromso için güzel bir geziye hazır olun. Hayatınızda yapacağınız en samimi, en keyifli kar tatili ve fotoğraf gezisi olacak. Gezimizi sadece 6 katılımcı ile yapacağız.

17 Şubat; İstanbul Havalimanı’ndan hareket ediyoruz. Akşam olduğunda Tromso’da olacağız. Konaklama yerimize ulaşıp yerleşeceğiz. İlk gece hava durumuna göre hemen kuzey ışıklarını aramaya başlayacağız. Uygun olursa çekim için gerekli hazırlıklarımızı yapıp hemen çekime çıkacağız.

18 Şubat; Kahvaltıdan sonra bugün aracımızla fiyortlar arasında gezip eşsiz doğa manzaraları çekeceğiz. Norveç doğa fotoğrafları konusunda çok cömert bir coğrafya. Her bir fotoğraf noktası bir öncekinden güzel olacak. Gün içinde beğendiğimiz noktaları seçip akşam kuzey ışığı fotoğraflamak üzere buralara geri dönmek üzere plan yapacağız. Bizler senelerdir gidip geldiğimiz için zaten bir çok noktayı biliyoruz.

19 Şubat; Bu sabah kahvaltımızın ardından Sommaröy’e doğru yola çıkacağız. Yol boyunca durabileceğimiz güzel noktalarda fotoğraf molalarımız olacak. Yol müsait olduğu sürece beğendiğimiz her noktada durabilme şansına sahibiz. Keyifli bir günün ardından akşam üzeri Tromso’ya geri döneceğiz. Akşam yemeğimizin ardından yine hava durumuna göre gece kuzey ışıkları çekmeye çıkacağız.

20 Şubat; Kahvaltımızın ardından tam gün Tromso’yu geziyoruz. Karlı sokaklarda fotoğraf çekeceğiz. Belki biraz dükkanları dolaşacağız. Akşam yemeği için yine konaklama yerimize dönüp yemek sonrası hava durumunu kontrol edeceğiz. Konaklamamız yine Tromso’da olacak. Gece hava durumuna göre kuzey ışıkları çekmeye çıkıyoruz.

21 Şubat; Bu sabah kahvaltımızın ardından yine nefes kesen manzaraları görmek üzere aracımızla fiyortlar arasında dolaşacağız. Akşam olduğunda yine konaklama yerimize dönüp akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Konaklamamız Tromso’da olacak. Gece hava durumuna göre yine kuzey ışıkları çekmeye çıkabiliriz.

22 Şubat; Kahvaltı sonrası bir kaç saat vaktimiz olabilir ancak yol durumunuda hesaba katarak biraz erken saatte havalimanına doğru yola çıkacağız. Sabah erkenden kalkıp gün doğumu fotoğrafları çekip bu geziye son noktayı koyabilirsiniz. Çok farklı, çok keyifli, ve kuzey ışıklarının renklendirdiği bir seyahati geride bırakmış ve umarım kuzey ışıklarını doyasıya görmüş olup İstanbul’a dönüş yolculuğumuza geçeriz.

Fiyat: 1750 USD (Bu gezimizde tek konaklama imkanı yoktur. Geziye katılanlar bunu kabul etmiş olurlar.)

Gezi Tarihi: 17 Şubat 2024 – 22 Şubat 2024

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm konaklamalar
 • Tromso içi ulaşım
 • Seyahat sigortası
 • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Istanbul – Tromso gidiş dönüş uçak bileti
 • Tüm yemekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Özel harcamalarınız
 • Covid kapsamlı seyahat sigortası
 • Vize başvurusu (şahsi yapılacaktır)
 • Vize ücreti (vize için gerekli evraklar temin edilecektir)
 • Müze giriş ücretleri

NOT: Gezimizde sadece 6 kişilik yerimiz var. Katılım ve detaylı bilgi için info@azgezmis.com adresine email gönderebilirsiniz. Gezinin fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan ve Hakkı Ceylan olacaktır.

Gezimiz ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu, Turhande Turizm seyahat firması ile düzenlenmektedir.

Norveç Fotoğrafları:

Norveç Fotoğraf Gezisi

Norveç, fotoğraf gezimizde kuzey ışıklarını en iyi göreceğimiz yer olan Tromso’ya 2024 yılında sanırım 10. defa…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.