Grönland Fotoğraf Gezisi

Grönland buzullarını görüp yanlarında dolaşıp, hatta tekne ile içlerinden geçip muhteşem fotoğraflar çekeceğimiz çok özel bir fotoğraf gezisinin ikincisini bu yıl yapıyoruz. Hayatınızda kaç kere bir buz dağını yakından görme fırsatınız olur? Bu gezimiz sadece 8 kişi ile yapılacak butik bir gezidir.

2022 yılında yaptığımız ilk gezimiz gibi çok keyifli ve çok farklı bir fotoğraf gezisi olacak. Kendinizi beyaz bir masalın içinde bulacaksınız. Şanslı olursak kuzey ışıklarını fotoğraflamak üzere bir gece kuzey ışığı çekimimiz olacak. Ayrıca balinaları görme ihtimalimizde var. Fotoğraf türü ağırlıklı olarak muhteşem manzaralar olacak.

Gezi Tarihi: 22 Ağustos – 30 Ağustos 2023

Gezi Fiyatı: 2450 USD (iki kişilik odada tek kişi fiyatıdır)

Tek kişi fiyat farkı: 350 USD

  WhatsApp ile haberdar olmak için bize cep telefon bilgilerinizi bırakabilirsiniz:

  Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir. Fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan olacaktır.

  Program

  1. Gün – 22 Ağustos İstanbul’dan yola çıkış ve yolculuk. İlk durağımız İzlanda olacak. Alandan konaklayacağımız yere ulaşıp kısa da olsa Reykjavik’i göreceğiz. Burada bir gece konaklayacağız. Rezervasyon tarafımızdan yapılacaktır. Reykjavik konaklaması gezi fiyatının içine dahildir. Ancak Reykjavik’de hiç bir yemek dahil değildir.

  2. Gün – 23 Ağustos Gezimiz Reykjavik’den, Grönland’daki havalimanına uçuşla devam edecek. Havalimanından eşyalarımızı alarak, buz dağlarının arasından teknemiz ile süzülerek konaklama yerimize ulaşacağız. Yolculuğun tekne ile olacak bu kısmında, gördüklerinize hayran kalacaksınız, beyaz masala başlamış olacağız. Konaklama yerimize gidene kadar  fotoğraf çekeceğiz. İlk gün fotoğraf maceramız sonrasında, konaklamamız karada olacak.

  3. Gün – 24 Ağustos bu sabah teknemiz ile nefes kesen bir buzula gideceğiz. Buzulun bulunduğu bölgede nehirler, dağlar ve çok güzel göller yer alıyor. İki saatlik bir molamız olacak bu sürede buzulun yanında öğle yemeği yiyeceğiz.  Yemek sonrası terk edilmiş bir Amerikan üssünü ziyaret edeceğiz. Burası çevre için bir felaket ancak fotoğraf açısından çok ilgi çekici bir yer. Bir süre burada fotoğraf molamız olacak. Dönüş yolunda yine buzulların arasından geçerek kalacağımız yere gidene kadar beyaz masalın içinde fotoğraf çekeceğiz. Konaklama için otelimize döneceğiz.

  4. Gün – 25 Ağustos bugün Rasmussen buzuluna gideceğiz. Buzulların kenarında çok keyifli bir öğle yemeği molamız olacak. Sonrasında sadece 220 kişinin yaşadığı çok renkli ahşap evlerin olduğu bir köy ziyaretimiz var. Bu köyün hemen kenarında yine devasa buzulları göreceğiz. Ayrıca bugün ziyaret edeceğimiz Rasmussen buzuluna dünyanın en büyük buz makinesi deniyor. Çünkü hareket halinde bir buzul.

  5. Gün – 26 Ağustos bugün bir buz fiyorda gideceğiz. Buzula yaklaştığımızda karaya çıkıp yemek molası vereceğiz. Eğer buzlar izin verirse bugün bir buz mağarasına girip fotoğraf çekeceğiz. Mağaraya ulaşmak için yarım saat buzulun içinde yürümemiz gerekiyor. Gelmek isteyenler için gerekli ayakkabı tarafımızdan sağlanacak. Dönüş yolumuzda mağarayı ziyaret edebilmenin mutluluğu ile buzulların arasından kalış noktamıza erişeceğiz.

  6. Gün – 27 Ağustos bugün karada geçireceğiz bir gün olacak. Grönland’ı biraz daha anlamak için müze ve çevredeki yerleri ziyaret edeceğiz. Hediyelik eşya için sadece bir kaç mağaza var onları ziyaret edeceğiz. Mezarlığa gideceğiz. Mezarlık görüntü olarak ilginç bir yapıya ve tabi manzaraya sahip.Burada çok genç insanların mezarlarını göreceksiniz. Hikayelerini orada öğreneceğiz. Mahallelerin içlerinde dolaşıp muhteşem manzaranın ve insanların fotoğrafları ile günü bitireceğiz.

  7. Gün – 28 Ağustos bugün Grönland’ta son günümüz. Kahvaltımızın ardından yine tekne ile havalimanına transfer olacağız. Elbette alana gidene kadar yine bir sürü fotoğraf çekeceğiz. Havalimanına transfer ile Grönland gezimiz bitmiş olacak. Buzulların arasında bir daha hiç göremeyeceğimiz muhteşem bir macera yaşamış olacağız. Reykjavik’e dönüp bir gece burada konaklayacağız. Yine kısa bir Reykjavik turu yapabiliriz. Reykjavik konaklamamız geziye dahildir, ancak hiç bir yemek dahil değildir.

  8. Gün – 29 Ağustos bu sabah İzlanda’dan, İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Yolumuz biraz uzun olduğu için eve yaklaşık 7-8 saatlik bir uçuşumuz olacak.

  Fiyata Dahil Olanlar / Olmayanlar

  Fiyata Dahil Olanlar:

  • Grönland içi tüm transferler
  • Tekne ile buzullara gidiş geliş
  • Karada konaklama
  • Sabah kahvaltıları (Grönland)
  • Öğlen yemekleri (Grönland)
  • Buz mağarası girişi
  • Kuzey ışıkları fotoğraflanması (görebilirsek, garantisi yok)
  • Balina seyri (görebilirsek, garantisi yok)
  • Akşam yemekleri (Grönland)
  • Fotoğraf danışmanlığı
  • İki gece İzlanda’da konaklama (giderken bir gece ve dönüşte bir gece)
  • İzlanda’da kalınacak otele giderken ve dönerken alan transferleri
  • Grönland’a giderken alan transferi, İstanbul’a uçarken alan transferi
  • İngilizce, Türkçe rehberlik hizmeti

  Fiyata Dahil Olmayanlar:

  • İstanbul, İzlanda, Grönland, İzlanda, İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri
  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Özel harcamalarınız
  • Covid kapsamlı seyahat sigortası
  • Vize ücreti (vize için gerekli evraklar temin edilecektir)
  Fotoğraflar