Giresun Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 8 Haziran 2023 - 11 Haziran 2023

Giresun fotoğraf gezimiz küçük bir grupla yapılacak olan bir gezidir. Gezimiz boyunca Giresun yaylalarında gezeceğiz, yöreye özgü zifin diye adlandırılan çiçekleri, yayla ve yaylacılarla birlikte fotoğraflayacağız. Giresun yaylaları insan fotoğrafı çekmek için oldukça ideal. Şehirlerde ve köylerde yaşayan bir çok kişi yaz aylarında yaylaya geliyor.

Yaylalar bol yeşillikli ve çok keyifli yerler. Muhteşem düzlüklerde, çam ormanlarının içinde yürüyeceğiz, çok özel ve hala doğal kalan gölleri ve  şelaleleri göreceğiz. Giresun Yaylaları’na doyamayacaksınız. Ayrıca konaklayacağımız yerdeki yemekler de müthiş lezzetli ev yemekleri.

8 Haziran – Giresun havalimanından aracımız bizi karşılayarak yaylalara götürecek. Yolumuz alandan yalaya yaklaşık iki saat sürecek. İlk gün Çağman ve Alçakbel gibi biraz yakın yerlerde gezeceğiz. Gün boyu yeşil bir plato içinde hayvanlar ve bölgede yaşayanlarla birlikte olacağız.  Orman içine girip fotoğraflar çekeceğiz. Yöre insanı oldukça sıcak kanlı olduğu için bize modellik edecekler. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız ahşap dağ evinde olacak.

9 Haziran – Bugün sabah erkenden filmlerde gördüğümüz cennet gibi bir yere gideceğiz. Mavi Göl rengi ile ve yuvarlak görüntüsü ile gerçekten büyüleyici güzellikte. Sonrasında bir de şelale fotoğraflayacağız. Bunun için tripod getirebilirsiniz. Sonrasında yörenin en kalabalık yaylalarından Kümbet Yaylası’na gideceğiz. Biraz köyün içinde, pazar yerinde ve kahvesinde fotoğraflar çekeceğiz. Gün sonunda yine dağ evimize dönüp nefis ev yemeklerinin tadına varacağız.

10 Haziran – Kahvaltımızın ardından bugün bir eski köprü ve değirmen çekimimiz olacak. Yol manzaraları ve yolumuzun üzerindeki köyleri fotoğraflayarak muhteşem bir yaylaya ulaşacağız. Bu yayla bizim yıllardır en favori yerlerimiz arasında. Burada gün boyu keyifli fotoğraflar çekeceğiz. Günü bitirip yine dağ evine lezzetli yemeklerimize döneceğiz.

11 Haziran – Kahvaltımızın ardından bugün insanların bolca olduğu yaylalara gidip yaylacıların evlerini görüp fotoğraflayacağız. Çaylarını içip sohbet edeceğiz, evlerine konuk olacağız. Günün ikinici yarısında ise biraz Giresun’un içine dönüp oradaki eski mahalleyi fotoğraflayacağız. Uçağa binmeden önce çarşıda alışverişleri yapıp havalimanına gideceğiz. Son günümüz de dolu dolu geçecek. Giresun’a ait bir çok şey görüp fotoğraflayıp bugüne kadar her gelenin güzelliği karşısında şaşırdığı gibi sizlerde şaşırıp, büyülenip döneceksiniz bu Karadeniz masalından.

Gezi Tarihi: 8 Haziran 2023 – 11 Haziran 2023

Gezi Fiyatı: 6950 TL – iki kişilik odalarda kişi başı fiyattır (uçak bileti bu fiyata dahil değildir)

Not: Karadeniz yaylalarında çok büyük oteller bulunmamakta. Konaklama yapacağımız dağ evinde odalar ayrı; ancak aynı ev içinde konaklama olacak. 3 veya 4 kişi ortak banyo ve tuvalet kullanacaklar. Tek konaklama imkanı ne yazık ki yok. Eşli gelenlere 2 kişilik odaları vereceğiz.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Fotoğraf danışmanlığı
 • Araçla Giresun havalimanı transferleri
 • Çevre gezileri
 • Sabah kahvaltısı (ilk sabah hariç)
 • Akşam yemekleri (son gün akşam yemeği hariç)
 • İki kişilik odalarda konaklama
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Istanbul veya geleceğiniz şehirden gidiş dönüş uçak veya otobüs biletleri
 • Öğle yemekleri
 • Şahsi harcamalar

Gezinin fotoğraf danışmanlığı Zehra Arslan Ceylan veya Hakkı Ceylan tarafından yapılacaktır.

Gezimiz ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Fotoğraflar:

Giresun Fotoğraf Gezisi

Giresun fotoğraf gezimiz küçük bir grupla yapılacak olan bir gezidir. Gezimiz boyunca Giresun yaylalarında gezeceğiz, yöreye…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Merhabalar, 8-11 haziran Giresun gezinize kayıt yaptırmak istiyorum.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.