Azerbaycan Fotoğraf Gezisi, Vizesiz, Pasaportsuz

Gezi Tarihi: 14 Mayıs 2023 - 20 Mayıs 2023

Azerbaycan fotoğraf gezimizde kentlerden köylere doğru uzanıp fotoğraflar çekeceğiz. Aynı dili konuştuğumuz için herkesle rahatça anlaşacağız. Bu da fotoğraf çekmemize çok büyük katkı sağlayacak. Gezimiz 19 Mayıs tarihini kapsadığı için çalışanların 4 gün izin alması yeterli olacak. Vizeye ihtiyacımız yok, hatta pasaportsuz gidebileceğimiz bir ülke. Yeni tip çipli kimlik kartı olanlar pasaportsuz olarak Azerbaycan’a giriş yapabilirler.

Gezimiz 14 Mayıs’ta başlayıp 20 Mayıs’ta bitecek.

 1. Gün: Bakü’ye ulaşıp uçak saatimize göre otelde biraz dinlenip veya direkt olarak fotoğrafla başlayıp güne devam edeceğiz. Bugün göreceğimiz bazı yerler şehrin eski yerleşim yeri, eski pazar alanı, çifte kapı, Nizami caddesi ve deniz kenarında fotoğraf çekimi ile bugünü bitereceğiz. Kısaca şehir içinde biraz sokak fotoğrafı çekeceğiz bugün. Akşam yemeğimizi hep birlikte yiyeceğiz.
 2. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün 500 yıldır neredeyse aynı şekilde kalmış olan bir köyü ziyaret edeceğiz. Köyün yolları hala tozlu topraklı ve virajlı. Yolumuz Bakü’den yaklaşık 5 saat sürecek. (Köyün adı özellikle yazılmamıştır. Katılımcılara tüm isimler bildirilecektir). Bu köye giderken arazi araçları ile yolculuk edeceğiz. Bizi dağ yolları ve muhteşem ormanların arasından geçeceğimiz, sonrasında sıcacık karşılanacağımız bir köy bekliyor olacak. Fotoğraf çekimlerimiz bittikten sonra köye yaklaşık 2 saat uzaklıkta olan bir merkezde butik otelde konaklayacağız. Gideceğimiz bu bölgede fotoğraf için oldukça güzel ve keyifli. Akşam kalacağımız köyde yemeğimizi hep birlikte yiyeceğiz.
 3. Gün: Kahvaltımızın ardından şahane bir dağ köyü ziyaretimiz olacak. (Köyün adı özellikle yazılmamıştır) Burada gün içinde fotoğraf çekimi yapıp köylüler ile sohbet edeceğiz. Bazen evlerine konuk olacağız. Günün ikinci yarısında Zerdüşt inancına ait Ateşgah denilen kutsal ateşin yakıldığı bir merkez ziyaret edeceğimiz ilginç duraklardan biri olacak. Sonrasında, Bakü’ye doğru yola çıkacağız. Yolumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Akşam yemeğini hep birlikte Bakü’de yiyeceğiz.
 4. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün yine köy ziyaretlerimiz olacak. Önce Lahic Köyü ile başlayacağız ve yukarı doğru çıkacağız. Bugün iki köy ziyaretimiz olacak. Köylerin her biri diğerinden güzel ve etkileyici. Bir ikisi biraz turistik olsa da hala geleneksel köy yaşamının devam ettiği yerler. Akşam olduğunda Şeki köyündeki butik otelde konaklayacağız. Akşam yemeğimizi hep birlikte yiyeceğiz.
 5. Gün: Köydeki kahvaltımızın ardından güne yine bir köy ziyareti ile başlıyor olacağız. Bu sefer Llisu Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Burada fotoğraflar çektikten sonra günün ikinci yarısında  Gence’ye doğru yol alacağız. Burada göreceğimiz ve fotoğraflayacağımız bir kaç yer olacak. Bugün toplam yolumuz yaklaşık 3 saat olacak. Sonrasında konaklamamız ve akşam yemeğimiz Gence’de olacak.
 6. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün ilginç bir çamur volkanını ziyaret edeceğiz. Buraya da özel araçlarla gideceğiz. Sonrasında Bakü’ye dönüp Hazar Denizini göreceğiz ve deniz kıyısında bulunan teknelerin fotoğraflarını çekeceğiz ve günü batıracağız. Konaklama ve akşam yemeği Bakü’de olacak.
 7. Gün: Gece yarısı uçağımız Türkiye’ye gitmek için havalanacak. Azerbaycan’ı kentinden köyüne görmüş olacağımız ve sıcacık güler yüzlü insanların bizi karşılayacağı çok keyifli bir fotoğraf gezisi olarak anılarımızda yer alacak.

Gezi Tarihi: 14 Mayıs 2023 – 20 Mayıs 2023

Gezi Fiyatı: 1490 USD (iki kişilik odalarda tek kişinin ödeyeceği fiyattır) – Tek kişi fiyat farkı: 290 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm konaklamalar (4 ve 3 yıldızlı oteller)
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Klimalı araçlarla tüm şehir içi ve şehirler arası ulaşım
 • Köye ve çamur volkanına giderken kullanılacak araçlar
 • İngilizce ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Fotoğraf danışmanlığı
 • Özel seyahat sigortası
 • Programda yazan yerlere giriş ücretleri (fotoğraf makinaları için istenen ek ödemeler hariç)
 • Araç içi ikramlar, her gün kapalı şişe 1 adet içme suyu
 • Vergiler

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Bakü – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti (şu anda yaklaşık fiyatı kişi başı 320 USD)
 • PCR test ücreti (gittiğimiz tarihte istenirse)
 • Covid-19 kapsamlı sigorta
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilen dışındaki yemekler.
 • Yemeklerde alınacak tüm içecekler.
 • Bahşişler (bahşiş beklentisi vardır)

Fotoğraf desteği için Mehmet Gökyiğit’e teşekkürler.

NOT: Geziye katılmak isterseniz info@azgezmis.com‘a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Gezimiz en az 8 kişi ile en fazla 12 kişi ile yapılacaktır. Gezi boyunca fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan olacaktır. Birlikte konaklamak istediğiniz bir oda arkadaşınız varsa bunu mutlaka belirtiniz. Aksi takdirde tek kalacağınız varsayılacaktır.

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Fotoğraflar: 

Azerbaycan Fotoğraf Gezisi, Vizesiz, Pasaportsuz

Azerbaycan fotoğraf gezimizde kentlerden köylere doğru uzanıp fotoğraflar çekeceğiz. Aynı dili konuştuğumuz için herkesle rahatça anlaşacağız….

azgezmis.com

Yorumlar

 • Bakü merkezde kaç gün kalınıyor…cu ku grafiksel çekim yapılacak noktalar çok

  • Merhaba Ayses,

   Bakü’de 2 gün kalınacak

 • Bizim köylere gezi düzenleyin.Yaşam bizim köylerde de 500 senedir değişmiş değil.Geleneksel köy mimarisi yok oluyor.Yok olmada fotoğraflanması,kayıtlara geçirilmesi gerekir.İki kuşak öncesinde köylerde var olan foklorik yapı şimdi bilinmiyor.Fotoğrafa gelince çok daha güzel fotoğraflar çekilebilir.

  • Zafer Bey merhaba, sizin köy nerede? Bize yer ismi ve fotoğraf gönderebilir misiniz? email adresimiz: info@azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.